Lampy hybrydowe – poznaj je

Lampy hybrydowe – poznaj je 1

Lampy hybrydowe to rewolucyjne rozwiązanie, które daje wiele korzyści – przede wszystkim dużą oszczędność i niezawodność. Nic więc dziwnego, że decyduje się na nie coraz więcej osób, którym zależy na praktycznym oświetleniu w ogrodzie, garażu, na działce, firmowym parkingu czy placu z maszynami. Sprawdź, co szczególnie warto wiedzieć na temat modeli hybrydowych i jakie są ich główne zalety.

Lampy hybrydowe – co je wyróżnia?

Lampy hybrydowe to rozwiązanie, które łączy w sobie cechy lamp solarnych oraz lamp sieciowych. Przez 8-12 godzin korzystają z energii słonecznej, z kolei po upływie tego czasu przełączają się na zasilanie z sieci. Modele hybrydowe stanowią znacznie lepsze rozwiązanie niż wariant sieciowy lub solarny. Oświetlenie uliczne jest włączane na ok 4100godzin w roku. Lampy hybrydowe mogą świecić, wykorzystując energię słoneczną średnio 3650h (10h/dzień), a pozostałe 450h wykorzystać z sieci. Takie rozwiązanie daje wyczuwalną różnicę.

Zalety korzystania z lamp hybrydowych

Przejście z lamp sieciowych lub solarnych na lampy hybrydowe wiąże się z szeregiem benefitów. W razie dużego zachmurzenia lub nagłej zmiany warunków atmosferycznych po rozładowaniu akumulatora same przełączają się na zasilanie sieciowe w sytuacji, gdy lampa solarna nie byłaby już w stanie świecić. Dzięki temu, że modele hybrydowe w znacznym stopniu wykorzystują energię ze słońca, na zasilanie z sieci przełączają się dopiero po całkowitym wyczerpaniu baterii. Lampy hybrydowe mogą przynieść również sporą oszczędność. W cieplejszych miesiącach roku – od kwietnia do października – są w stanie pokryć 100% zapotrzebowania na energię, korzystając jedynie z energii solarnej.

Lampy hybrydowe a oszczędność kosztów

Korzystając z lamp hybrydowych, można w znacznym stopniu wpłynąć na wysokość miesięcznych opłat. We wspomnianych już ciepłych miesiącach roku nie generują one bowiem niemal żadnych kosztów. Zakładając, że lampa każdego dnia korzysta z energii słonecznej przez średnio 10 godzin, roczny rachunek za energię elektryczną to kwota zaledwie 30 złotych – a więc nawet 5 razy mniej niż w przypadku sieciowych lamp LED.

Niezawodne lampy hybrydowe w ofercie V-TAC

Lampy hybrydowe stanowią obecnie część naszego asortymentu – mowa o modelach SKU 23578 oraz SKU 23579. To urządzenia o mocy 50 W, strumieniu światła na poziomie 4000 lumenów oraz kącie świecenia 120 stopni. Wskaźnik oddania barw naszych lamp wynosi 70. Duża pojemność baterii LiFePO4 – 50 000 mAh – gwarantuje od 8 do 12 godzin świecenia po pełnym naładowaniu, a sam czas ładowania to około 4-6 godzin. Maksymalna żywotność akumulatora w lampach wynosi aż 20 000 godzin lub 15 000 cykli włącz/wyłącz– nie trzeba więc martwić się o konieczność częstej wymiany baterii.

Lampy występują w dwóch temperaturach barwowych: 4000K oraz 6500K. Urządzenia cechuje także stopień wodoszczelności IP65 – są one więc odporne na trudne warunki atmosferyczne. W zestawie wraz z lampami hybrydowymi dostępny jest pilot, służący m.in. do regulacji poziomu jasności i ustawiania czasu pracy urządzeń – użytkownik ma do wyboru trzy, pięć lub osiem godzin nieprzerwanej pracy. Po tym czasie lampa wyłącza się w sposób automatyczny, co znacząco wpływa na oszczędność energii.

Co ważne, lampę hybrydową można zamontować na dwa sposoby – na ścianie budynku lub na słupie

Lampy hybrydowe to wyjątkowo praktyczne i niezawodne urządzenia, na które decyduje się coraz więcej osób. Jeśli więc od dawna poszukujesz rozwiązania, które zagwarantuje Ci zadowalające oświetlenie, a przy tym zmniejszy wysokość rachunków, lampy solarno-sieciowe V-TAC okażą się dobrym wyborem – szczególnie w miejscach, gdzie lampy muszą świecić przez całą dobę – na parkingach, drogach dojazdowych, czy placach z maszynami. To nowoczesne, ekologiczne oświetlenie, które już po krótkim czasie pozwoli Ci cieszyć się dużą oszczędnością. Sprawdź modele z naszej oferty i postaw na energooszczędne lampy, które będą służyć latami.

Autorzy: Angelika Stachańczyk Setugo

Powiązane wpisy

Lampy hybrydowe – poznaj je

  • Data szkolenia:
  • Godzina rozpoczęcia:
  • Godzina zakończenia:  
  • Rodzaj:
  • Koszt:
  • Lokalizacja:
  • Prowadzący: